  • GCM1885C1H7R0CZ13D
GCM1885C1H7R0CZ13D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C1H7R0CZ13D
HK JDW NO:
535-GCM1885C1H7R0CZ13D
Package:
Datasheet:
Description:
7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3346
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C1H7R0CZ13D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    3.57%
  • Negative Tolerance
    3.57%