  • GCM1885C1H6R0DZ13D
GCM1885C1H6R0DZ13D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C1H6R0DZ13D
HK JDW NO:
535-GCM1885C1H6R0DZ13D
Package:
Datasheet:
Description:
GCM 6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3912
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C1H6R0DZ13D
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    GCM
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Positive Tolerance
    8.3333%
  • Negative Tolerance
    8.3333%
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm