  • GCM1885C1H2R7CA16D
GCM1885C1H2R7CA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C1H2R7CA16D
HK JDW NO:
535-GCM1885C1H2R7CA16D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GCM 2.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5742
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C1H2R7CA16D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Not For New Designs
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.7pF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm