  • GCM155R72A102KA37D
GCM155R72A102KA37D
advertisement
Manufacturer No:
GCM155R72A102KA37D
HK JDW NO:
535-GCM155R72A102KA37D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R 0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GCM155R72A102KA37D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm