  • GCJ32ER71C226KE01L
GCJ32ER71C226KE01L
advertisement
Manufacturer No:
GCJ32ER71C226KE01L
HK JDW NO:
535-GCJ32ER71C226KE01L
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
GCJ32ER71C226KE01L Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.The voltage - Rated DC of 16V allows it to function.
GCJ32ER71C226KE01L Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
GCJ32ER71C226KE01L Applications
There are a lot of Murata Electronics GCJ32ER71C226KE01L applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
GCJ32ER71C226KE01L
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    CERAMIC
  • Weight
    109.99615mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm