  • GCJ31MR71E124KA01K
GCJ31MR71E124KA01K
advertisement
Manufacturer No:
GCJ31MR71E124KA01K
HK JDW NO:
535-GCJ31MR71E124KA01K
Package:
Description:
0.12μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9411
Step5Bar-code shipping tag
GCJ31MR71E124KA01K
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.12μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm