  • GA342D1XGF470JY02L
GA342D1XGF470JY02L
advertisement
Manufacturer No:
GA342D1XGF470JY02L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GA342D1XGF470JY02L
Package:
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1543
Step5Bar-code shipping tag
GA342D1XGF470JY02L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    2.0066mm
  • Thickness
    2.2098mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    20°C