  • GA1210Y123JXCAT31G
GA1210Y123JXCAT31G
advertisement
Manufacturer No:
GA1210Y123JXCAT31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA1210Y123JXCAT31G
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
GA 0.012μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA1210Y123JXCAT31G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.076 1.94mm