  • GA1206Y122KXEBR31G
GA1206Y122KXEBR31G
advertisement
Manufacturer No:
GA1206Y122KXEBR31G
HK JDW NO:
877-GA1206Y122KXEBR31G
Description:
GA 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA1206Y122KXEBR31G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm