  • GA1206A100GBEBT31G
GA1206A100GBEBT31G
advertisement
Manufacturer No:
GA1206A100GBEBT31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA1206A100GBEBT31G
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GA 10pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA1206A100GBEBT31G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm