  • GA0805A1R0BXCBP31G
GA0805A1R0BXCBP31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0805A1R0BXCBP31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA0805A1R0BXCBP31G
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GA 1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0805A1R0BXCBP31G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm