  • GA0603H102KBXAR31G
GA0603H102KBXAR31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0603H102KBXAR31G
HK JDW NO:
877-GA0603H102KBXAR31G
Description:
GA 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0603H102KBXAR31G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm