  • GA0402D180KXXAP31M
GA0402D180KXXAP31M
advertisement
Manufacturer No:
GA0402D180KXXAP31M
HK JDW NO:
877-GA0402D180KXXAP31M
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
GA 18pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0402D180KXXAP31M
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm