  • GA0402A180GEXAO34G
GA0402A180GEXAO34G
advertisement
Manufacturer No:
GA0402A180GEXAO34G
HK JDW NO:
877-GA0402A180GEXAO34G
Description:
GA 18pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0402A180GEXAO34G
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm