  • GA0402A101JXBAC31G
GA0402A101JXBAC31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0402A101JXBAC31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA0402A101JXBAC31G
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GA 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0402A101JXBAC31G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100pF