  • G6E-134P-L-ST-USDC24
G6E-134P-L-ST-USDC24
advertisement
Manufacturer No:
G6E-134P-L-ST-USDC24
HK JDW NO:
578-G6E-134P-L-ST-USDC24
Package:
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G6E-134P-L-ST-USDC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 220VDC -Max
  • Coil Current
    16.7mA
  • Release Time
    5ms
  • Must Operate Voltage
    16.8VDC
  • Contact Rating (Current)
    2A
  • Must Release Voltage
    2.4VDC
  • Seal Rating
    Sealed - Fully
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag), Gold (Au)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2002
  • Series
    G6E
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    1.44kOhms