  • G4B-112T-FD-US-RP-AC24
G4B-112T-FD-US-RP-AC24
advertisement
Manufacturer No:
G4B-112T-FD-US-RP-AC24
HK JDW NO:
578-G4B-112T-FD-US-RP-AC24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G4B-112T-FD-US-RP-AC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver Indium Tin (AgInSn)
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    G4B
  • Published
    1998
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110/0.250
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    24VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    54mA
  • Must Operate Voltage
    19.2VAC
  • Contact Rating (Current)
    25A
  • Must Release Voltage
    7.2VAC