  • G125-MS12605M2P
G125-MS12605M2P
advertisement
Manufacturer No:
G125-MS12605M2P
HK JDW NO:
322-G125-MS12605M2P
Package:
Datasheet:
G125-MS12605M2P
Description:
Gecko SL Series 2-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Surface Mount Gold Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free 26-Position Board to Board or Cable 0.193 4.90mm Height
Quantity:
In Stock : 203
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
G125-MS12605M2P
    13 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Contact Shape
    Circular
  • Insulation Material
    Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    Gecko SL
  • Feature
    Mating Flange, Mounting Flange, Pick and Place
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header
  • Number of Positions
    26
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    450V
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Contact Type
    Male Pin
  • Current Rating (Amps)
    2A per Contact
  • Insulation Height
    0.193 4.90mm
  • Style
    Board to Board or Cable
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Pitch - Mating
    0.049 1.25mm
  • Insulation Color
    Green
  • Row Spacing - Mating
    0.049 (1.25mm)
  • Shrouding
    Shrouded - 4 Wall
  • Contact Finish Thickness - Mating
    8.00μin 0.203μm
  • Stack Height (Mating)
    7.35mm 7.45mm 7.8mm