  • G125-FW10450L94
G125-FW10450L94
advertisement
Manufacturer No:
G125-FW10450L94
HK JDW NO:
322-G125-FW10450L94
Package:
Datasheet:
G125-FW10450L94
Description:
Specialized Cables 1.25MM F ON 26AWG 450MM
Step5Bar-code shipping tag
G125-FW10450L94
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2013
  • Series
    Gecko
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    120V
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Pitch
    1.25mm
  • Current Rating
    2A
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    Female
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Cable Length
    450mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Insulation
    Insulated
  • Contact End
    Socket to Cable (Round)
  • Connector Type A
    Crimp, Socket
  • Connector Type B
    Free Ends
  • Length
    17.7 450.0mm