  • G125-3040696L0
G125-3040696L0
advertisement
Manufacturer No:
G125-3040696L0
Manufacturer:
Harwin Inc.
HK JDW NO:
322-G125-3040696L0
Package:
Datasheet:
G125-3040696L0
Description:
2 Rows Header Bulk 6 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp Gecko Polyamide
Quantity:
In Stock : 202
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
G125-3040696L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyamide
  • Weight
    153.99461mg
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Gecko
  • Published
    2014
  • Feature
    Potting Wall
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Header
  • Number of Positions
    6
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    450V
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Contact Type
    Male Pin
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.049 1.25mm
  • Total Number of Contacts
    6
  • Current Rating
    2A
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Row Spacing
    0.049 (1.25mm)