  • G1238M48B1-FSR-L22
G1238M48B1-FSR-L22
advertisement
Manufacturer No:
G1238M48B1-FSR-L22
HK JDW NO:
528-G1238M48B1-FSR-L22
Package:
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
G1238M48B1-FSR-L22
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • RPM
    2800 RPM
  • Air Flow
    125.0 CFM (3.50m3/min)
  • Noise
    43.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.320 in H2O (79.7 Pa)
  • Width
    38.00mm