  • G1238M24B-FSR-CC
G1238M24B-FSR-CC
advertisement
Manufacturer No:
G1238M24B-FSR-CC
HK JDW NO:
528-G1238M24B-FSR-CC
Package:
Datasheet:
G1238M24B-FSR-CC
Description:
FAN AXIAL 120X38MM CC 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
G1238M24B-FSR-CC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Conformal Coating, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.330A
  • RPM
    2800 RPM
  • Air Flow
    125.0 CFM (3.50m3/min)
  • Noise
    43.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.320 in H2O (79.7 Pa)
  • Width
    38.00mm