  • G05C27K00JB12
G05C27K00JB12
advertisement
Manufacturer No:
G05C27K00JB12
HK JDW NO:
866-G05C27K00JB12
Datasheet:
G05C27K00JB12
Description:
Through Hole 27kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
G05C27K00JB12
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm