  • G0014R990FE7080
G0014R990FE7080
advertisement
Manufacturer No:
G0014R990FE7080
HK JDW NO:
866-G0014R990FE7080
Datasheet:
G0014R990FE7080
Description:
Through Hole 4.99Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
G0014R990FE7080
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.99Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    7.14mm