  • FXUB64.18.0150A
FXUB64.18.0150A
advertisement
Manufacturer No:
FXUB64.18.0150A
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-FXUB64.18.0150A
Package:
Datasheet:
FXUB64.18.0150A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXUB64.18.0150A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Feature
    Cable - 150mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    LTE
  • Power - Max
    50W
  • Gain
    3.5dBi, 4.5dBi, 6dBi, 6dBi, 3.7dBi, 2.3dBi
  • Frequency Range
    617MHz~960MHz 1.71GHz~1.99GHz 1.755GHz~2.17GHz 2.4GHz~2.5GHz 2.5GHz~2.69GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • Number of Bands
    7
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    788.5MHz 1.575GHz 1.85GHz 1.9625GHz 2.45GHz 2.595GHz
  • Return Loss
    4dB, -7dB, -10dB, -10dB, -5dB, -4dB
  • Height (Max)
    0.008 0.20mm