  • FXTC-HE73TC-39MHZ
FXTC-HE73TC-39MHZ
advertisement
Manufacturer No:
FXTC-HE73TC-39MHZ
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXTC-HE73TC-39MHZ
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXTC-HE73TC-39MHZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    39MHz
  • Frequency Stability
    1 ppm
  • Max Supply Current
    43mA
  • Height
    2.3876mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.207mm