  • FXTC-HE73TC-162MHZ
FXTC-HE73TC-162MHZ
advertisement
Manufacturer No:
FXTC-HE73TC-162MHZ
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXTC-HE73TC-162MHZ
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
FXTC-HE73TC-162MHZ
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    162MHz
  • Frequency Stability
    1 ppm
  • Max Supply Current
    63mA
  • Height
    2.3876mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.207mm