  • FXO-PC735R-100
FXO-PC735R-100
advertisement
Manufacturer No:
FXO-PC735R-100
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXO-PC735R-100
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FXO-PC735R-100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXO-PC735R-100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLIMENTARY OUTPUT; TR, 7/10 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Fall Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Load Capacitance
    10μF
  • Max Supply Current
    120mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Accuracy
    0.005 %
  • Rise Time
    400ps
  • Output Load
    50 OHM
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm