  • FXO-HC736R-1.8432
FXO-HC736R-1.8432
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC736R-1.8432
HK JDW NO:
310-FXO-HC736R-1.8432
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC736R-1.8432
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Technology
    CMOS
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    1.8432MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Frequency
    1.8432MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm