  • FX6A-20P-0.8SV2(92)
FX6A-20P-0.8SV2(92)
advertisement
Manufacturer No:
FX6A-20P-0.8SV2(92)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-FX6A-20P-0.8SV2(92)
Package:
Description:
Header, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 20 Positions FX6 Gold
Step5Bar-code shipping tag
FX6A-20P-0.8SV2(92)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Connector Type
    Header, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    20
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Height Above Board
    0.275 6.99mm
  • Stack Height (Mating)
    7mm 9mm