  • FVXO-HC73BR-10
FVXO-HC73BR-10
advertisement
Manufacturer No:
FVXO-HC73BR-10
HK JDW NO:
310-FVXO-HC73BR-10
Step5Bar-code shipping tag
FVXO-HC73BR-10
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm