  • FT63ES502
FT63ES502
advertisement
Manufacturer No:
FT63ES502
HK JDW NO:
184-FT63ES502
Package:
Datasheet:
FT63ES502
Step5Bar-code shipping tag
FT63ES502
  • Weight
    660mg
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.323 x 0.276 Facex0.276L 8.20mmx7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Length
    7.0104mm