  • FT63EP204
FT63EP204
advertisement
Manufacturer No:
FT63EP204
HK JDW NO:
184-FT63EP204
Package:
Datasheet:
FT63EP204
Step5Bar-code shipping tag
FT63EP204
  • Weight
    520mg
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Square - 0.276 x 0.276 Facex0.228L 7.00mmx7.00mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Length
    5.7912mm