  • FSM350KB-10R
FSM350KB-10R
advertisement
Manufacturer No:
FSM350KB-10R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FSM350KB-10R
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSM350KB-10R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FSM
  • Size / Dimension
    1.969Lx0.354W 50.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -80/ +500ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    3.5W
  • Height
    10.3886mm
  • Height Seated (Max)
    0.409 10.40mm