  • FSK-21A-24
FSK-21A-24
advertisement
Manufacturer No:
FSK-21A-24
HK JDW NO:
785-FSK-21A-24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSK-21A-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    24
  • Insulation Material
    Kapton
  • Conductor Material
    Copper
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    3A
  • Number of Conductors
    24
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • ELV
    Compliant
  • Max Voltage Rating (AC)
    300V
  • Impedance
    119Ohm
  • Cable Length
    25mm
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Current Rating (Max)
    3A
  • Cable Pitch
    2.54mm