  • FSI-150-10-L-D-M-AD-TR
FSI-150-10-L-D-M-AD-TR
advertisement
Manufacturer No:
FSI-150-10-L-D-M-AD-TR
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-FSI-150-10-L-D-M-AD-TR
Package:
Description:
Conn One Piece Board Stacker HDR 100 POS 1mm Solder ST SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSI-150-10-L-D-M-AD-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP)
  • Board Mounting Option
    POSITIONING PIN
  • Mounting Option 2
    THREADED
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Feature
    Board Guide, Mating Guide, Mounting Flange
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    100
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Additional Feature
    DUAL SIDE PIN, TAPE&REEL PKG
  • HTS Code
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Total Number of Contacts
    100
  • Body Breadth
    0.355 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Body Depth
    0.394 inch
  • Rated Current (Signal)
    1A
  • Height Above Board
    0.394 10.00mm