  • FSI-105-10-S-D-AD
FSI-105-10-S-D-AD
advertisement
Manufacturer No:
FSI-105-10-S-D-AD
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-FSI-105-10-S-D-AD
Package:
Datasheet:
Description:
Conn One Piece Board Stacker HDR 10 POS 1mm Solder ST SMD Tube
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSI-105-10-S-D-AD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    BERYLLIUM COPPER
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tube
  • Series
    FSI
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Board Guide, Mating Guide
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Stacking Compression
  • Number of Positions
    10
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Total Number of Contacts
    10
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • Height Above Board
    0.394 10.00mm