  • FS-555 308.0000MB4
FS-555 308.0000MB4
advertisement
Manufacturer No:
FS-555 308.0000MB4
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FS-555 308.0000MB4
Package:
8-SMD, No Lead
Description:
FS-555 308.0000MB4 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FS-555 308.0000MB4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FS-555
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.205W 4.80mmx5.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SAW
  • Frequency
    308MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25Ohms
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm