  • FPC100P030
FPC100P030
advertisement
Manufacturer No:
FPC100P030
HK JDW NO:
138-FPC100P030
Package:
Datasheet:
FPC100P030
Description:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 1 MM PITCH
Step5Bar-code shipping tag
FPC100P030
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    FPC Connector
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.900 x 1.650 22.86mmx41.91mm
  • Number of Positions
    30
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Board Thickness
    0.062 1.57mm 1/16