  • FPC080P010
FPC080P010
advertisement
Manufacturer No:
FPC080P010
HK JDW NO:
138-FPC080P010
Package:
Datasheet:
FPC080P010
Description:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.8 MM
Step5Bar-code shipping tag
FPC080P010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    FPC Connector
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.900 x 0.650 22.86mmx16.51mm
  • Number of Positions
    10
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Board Thickness
    0.062 1.57mm 1/16