  • FPC040P080
FPC040P080
advertisement
Manufacturer No:
FPC040P080
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-FPC040P080
Package:
Datasheet:
FPC040P080
Description:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FPC040P080
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    1.100 x 4.050 27.94mmx102.87mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    80
  • Pitch
    0.016 0.40mm
  • Proto Board Type
    SMD to DIP
  • Board Thickness
    0.062 1.57mm 1/16