  • FP301-1/16-6-BLACK-200 PCS
FP301-1/16-6-BLACK-200 PCS
advertisement
Manufacturer No:
FP301-1/16-6"-BLACK-200 PCS
HK JDW NO:
2-FP301-1/16-6"-BLACK-200 PCS
Package:
Description:
HEATSHRINK 1/16" BLACK 1PC
Step5Bar-code shipping tag
FP301-1/16-6-BLACK-200 PCS
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Published
    2013
  • Feature
    Flame Retardant, Solvent Resistant, Split Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Color
    Black
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.063 (1.60mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.031 (0.79mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.017 0.43mm