  • FP10R12W1T7B11BOMA1
FP10R12W1T7B11BOMA1
advertisement
Manufacturer No:
FP10R12W1T7B11BOMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FP10R12W1T7B11BOMA1
Package:
Module
Step5Bar-code shipping tag
FP10R12W1T7B11BOMA1
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C TJ
  • Series
    EasyPIM™ 1B
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Power - Max
    20mW
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    4.5μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    10A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.6V @ 15V, 10A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    1890pF @ 25V