  • FP1008R5-R300-R
FP1008R5-R300-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1008R5-R300-R
HK JDW NO:
255-FP1008R5-R300-R
Datasheet:
FP1008R5-R300-R
Step5Bar-code shipping tag
FP1008R5-R300-R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    FP1008
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.315W 10.80mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    79A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    300nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.17mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    26A
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm