  • FOXSDLF/143-20
FOXSDLF/143-20
advertisement
Manufacturer No:
FOXSDLF/143-20
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FOXSDLF/143-20
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 198
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FOXSDLF/143-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    14.31818MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L11.7XB5.0XH4.5 (mm)/L0.461XB0.197XH0.177 (inch)
  • Operating Frequency
    14.31818MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    500 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    40Ohm
  • Height
    4.4958mm
  • Length
    11.684mm
  • Width
    5mm