  • FO3HSKDM24.576-T2
FO3HSKDM24.576-T2
advertisement
Manufacturer No:
FO3HSKDM24.576-T2
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FO3HSKDM24.576-T2
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FO3HSKDM24.576-T2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FO3HSKDM24.576-T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F310R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    7mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm