  • FN3258-42-33
FN3258-42-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3258-42-33
HK JDW NO:
694-FN3258-42-33
Package:
Datasheet:
FN3258-42-33
Description:
Power Line Filters 3-PHASE 42A FILTER ULTRA-COMPACT
Step5Bar-code shipping tag
FN3258-42-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2014
  • Series
    FN 3258
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    330mm
  • Current Rating
    42A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L280.0XB50.0XH85.0 (mm)/L11.024XB1.969XH3.346 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    33mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    42A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    277V
  • Height
    85mm
  • Length
    50mm