  • FN2200B-250-99
FN2200B-250-99
advertisement
Manufacturer No:
FN2200B-250-99
HK JDW NO:
694-FN2200B-250-99
Package:
Datasheet:
FN2200B-250-99
Description:
LINE FILTER 1.2KVDC 250A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
FN2200B-250-99
    Select All
  • Voltage - Rated
    1.2kV
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    1200V 1.2kV
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    416mm
  • Current Rating
    250A
  • Termination Style
    Terminal Post
  • Approval Agency
    cURus, ENEC
  • Physical Dimension
    L300.0XB130.0XH110.0 (mm)/L11.811XB5.118XH4.331 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Current Rating
    250A
  • Max Voltage Rating (DC)
    1.2kV
  • Filter Type
    DC
  • Height
    110mm
  • Length
    180mm
  • Width
    130mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP20
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges, Screw
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C