  • FN2030M-20-08
FN2030M-20-08
advertisement
Manufacturer No:
FN2030M-20-08
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN2030M-20-08
Package:
Datasheet:
FN2030M-20-08
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN2030M-20-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2018
  • Series
    FN 2030
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    20A
  • Termination Style
    Threaded Post (M4)
  • Approval Agency
    CE, CSA, ENEC, UR
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    4mH
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz