  • FMP200FBE52-71R5
FMP200FBE52-71R5
advertisement
Manufacturer No:
FMP200FBE52-71R5
HK JDW NO:
898-FMP200FBE52-71R5
Datasheet:
FMP200FBE52-71R5
Description:
71.5Ohm, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP200FBE52-71R5
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    71.5Ohm
  • Power (Watts)
    2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C